SEO tek başına, ziyaretçilerinizle kalıcı bağlantılar elde etmek için ihtiyaç duyduğunuz ihtiyacı sağlamaz; bunu gerçekleştirmek için içerik pazarlamasına ihtiyacınız var. Ve içerik pazarlaması tek başına yeni müşteriler çekmez ve organik erişimi artırmaz; bunu gerçekleştirmek için SEO‘ya ihtiyacınız var. 

SEO ve içerik pazarlaması genellikle ayrı varlıklar olarak tartışılır, ancak bunlar birbiriyle ilişkilidir ve ilişkileri ve marka bilinirliğini yönlendirmede her zamankinden daha önemlidir. Zaman ve trendler değiştikçe, bu stratejiler müşterilerinizle anlamlı bağlantıları çekmek ve sürdürmek için yeni ve yenilikçi yollar sunmanıza yardımcı olacaktır. 

Gregousa’da güvene her şeyden çok değer veriyoruz ve bu kombinasyon, takipçilerinizle güveni ve topluluğu teşvik etmek için mükemmel bir tarif. İçerik pazarlamasının tüm temel bileşenlerini ve bloktaki havalı çocuk olmak için  neden hem SEO’ya hem de içerik pazarlamasına ihtiyacınız olduğunu araştırırken okumaya devam edin.

İçerik Pazarlaması Nedir? 

İçerik pazarlaması , hedef kitlenizle bağlantı kurmak ve marka bilinirliğini ve gelirini artırmak için onları sürdürmekle ilgilidir. Bunu nasıl yapıyorsun? Değerli ve tutarlı içerik oluşturup dağıtarak. 

İçerik pazarlaması , yenilikçi sevgi gösterileri üreterek oyununuzun seviyesini yükseltir. Potansiyel müşterileri çeken ilgi çekici ve yaratıcı içerikle öne çıkmanıza yardımcı olur. Bu kadar yüksek kalitede malzeme üretmek, hedef kitlenizi araştırmak ve net hedefler belirlemek için zaman ayırmayı gerektirir. Gregousa’da ki pazarlama uzmanlarımız, aşağıdakileri en üst düzeye çıkaracak  içerik pazarlama hizmetleri sunmaktan gurur duyar:

 • Daha fazla müşteri adayı akışıyla yatırım getirinizi. 
 • Marka bilinirliğiniz. 
 • Vizyon ve Misyonunuz

İçerik Pazarlamasının Faydaları 

İçerik pazarlaması , blog gönderileri, videolar, e-Kitaplar, bilgi grafikleri ve kurslar gibi çeşitli biçimleri içerir. Bu çeşitlilik, size güçlü hikayeleri paylaşma ve içeriğinizi benzersiz kampanyalara kanalize etme konusunda yaratıcı özgürlük sağlar:

 • Ziyaretçileriniz ve müşterilerinizle güven oluşturun.
 • Sektörünüzde otorite oluşturun.
 • Doğal ve anlamlı maruz kalma elde edin.
 • Hedef kitlenizi sunduğunuz ürünler/hizmetler hakkında eğitin. 
 • Ziyaretçilerinize satış hunisinden aşağı inmek için ihtiyaç duydukları rehberliği sağlayın. 

İlgi çekici ve kişiselleştirilmiş içerikle hedef kitlenizi çekmek, etkileşim ve satışları artırmadaki denklemin yalnızca bir parçasıdır; olumlu bir kullanıcı deneyimi oluşturmak için SEO’nun teknik bileşenlerinin içeriğinize örülmesine ihtiyacınız vardır. Ve güçlü içerikle birleşen harika bir deneyim, harika ödüller getiriyor.

SEO ve İçerik Pazarlaması Arasındaki Farklar Nelerdir? 

SEO’nuzun neden içerik pazarlamasına ihtiyaç duyduğunun ince ayrıntılarına dalmadan önce, farklılıklarını anlamanız gerekir. 

SEO Anahtar Kelimelerle Başlar

SEO, çevrimiçi görünürlük kazanmakla ilgilidir. SEO hizmetleri genellikle sitenizin/web sayfanızın optimize edilecek alanlarını belirlemek ve sonuç olarak daha fazla trafik toplamak için anahtar kelimeleri araştırmayı içerir.  

Bu, ziyaretçileri sitenize çekmeye odaklanmak, pazarlama hunisinin farkındalık aşamasına beslenir ; potansiyel olarak (ve umarım!) müşteriye dönüşecek insanları getiriyorsunuz. Ancak bu arama optimizasyonu çabaları tek başına bunu yapamaz. Tutarlı içerik üreterek ziyaretçilerinizin ilgisini ve güvenini korumanın yollarını bulmanız gerekir. 

İçerik Pazarlaması Yüksek Öncelikli Bir Girişimle Başlar

İçerik pazarlaması, marka bilinirliğini artırmaya odaklanan stratejik bir hedefle başlar. Belki de şirketiniz bir abone tabanı oluşturmak veya sosyal medya trafiğini sitelerine çekmek istiyor. 

Şirket inisiyatiflerini yerine getirmeye odaklanmak, pazarlama hunisinin farkındalık, değerlendirme ve/veya karar verme aşamalarını besler. Tekrar ziyaretleri teşvik ederek ve marka sadakatini artırarak ziyaretçilerinizi (hepsi SEO çabalarınız sayesinde) potansiyel müşterilere dönüştürmek için çalışır. 

İçerik pazarlaması SEO için kritik öneme sahiptir çünkü oluşturduğunuz içerik genellikle Google’da sıralamayı umduğunuz içerikle aynıdır ve bu içerik, kullanıcıları dönüşüm huninizde gezinmeye teşvik edecek şeydir.

Hem SEO hem de İçerik Pazarlamasına İhtiyacınız Olan 4 Neden 

Basitçe söylemek gerekirse, SEO siparişleri ve içerik pazarlaması sunar. Bir pazarlama kapsülündeki iki bezelye. Trafiği artırmak ve bu trafiği dönüştürmek için birlikte çalışırlar. 

Bunun yeterince inandırıcı olmaması durumunda, başarılı bir kampanya için her ikisine de neden ihtiyaç duyduğunuz konusunda size bir dizi neden sunuyoruz:  

1. Google, Yüksek Kaliteli İçeriği Sıralıyor

Sağlam bir içerik pazarlama stratejisi oluşturmak, Google’ın en önemli 10 sıralama faktöründen biridir . Google, yüksek kaliteli içeriğin ne olduğunu anlar; yalnızca kolayca dizine eklenebilen içerik değil, okuyucuları için derinlemesine ve kullanışlı içerik sağlayan içeriktir. Ne söyleyebiliriz? İçerik kraldır ve SEO onsuz var olamaz. 

İçerik pazarlama , işletmelere yardımcı olan kapsamlı bir SEO yaklaşımı sunar:

 • Müşteri katılımını ve daha yüksek SERP sıralamalarını yönlendiren ilgi çekici içerikte alakalı anahtar kelimeleri barındırın. 
 • Yıldız içeriği ile geri bağlantılar kazanın. Gelen bağlantılar, trafiği ve etki alanını artırmada çok önemli bir rol oynar. Yüksek alan yetkilisine sahip siteler sizinkine bağlantı verdiğinde, bu Google’a sitenizin alakalı ve güvenilir olduğunu kanıtlar.
 • Anahtar kelime doldurma çukurlarına düşmekten kaçının. İçerik pazarlaması size bundan daha iyi olduğunuzu söyler ve izleyicilere değer sunmaya odaklanır. 

2. İkisi de Olumlu Bir Kullanıcı Deneyimi Sağlar 

Diyelim ki herkesin görebileceği en mükemmel içeriğe sahipsiniz, ancak üzerinde herhangi bir SEO yapılmadı; meta verilerinizi ve robots.txt dosyanızı optimize etmediniz. Muhtemelen, başlığınız ve açıklamanız SERP’lerde kesilecek ve web sayfanız, site gezinmenizi ortalama bir kullanıcı için yaşayan bir kabus haline getirecek bozuk bağlantılar taşıyacaktır. 

Kullanıcı deneyimi her şeydir ve Google bunu bilir. Hemen çıkma oranınız yüksekse, Google sitenizi fark edecek ve varilin en altına bırakacaktır. Bu nedenle, içerik pazarlama stratejinize SEO uygulamak ve bunun tersi de kullanıcı deneyimini şu şekilde geliştirir: 

 • İçeriğinizin çekici ve ziyaretçilerin müşteri yolculuğunda gezinmesi için yeterince tutarlı görünmesine yardımcı olacak teknik optimizasyonlar yapmak.
 • Pazarlama hunisini besleyen ve markanızın çevresinde bir topluluk duygusu yaratan tutarlı içerik oluşturmak.

3. Sağlayan Daha Bütünsel İçerik

Yukarıda listelenen tüm avantajlara sahip olduğunuzda, arama, dönüşüm, müşteri yolculuğu ve markanın kritik bileşenlerini içeren bütünsel bir içeriğe sahip olursunuz. Dijital ortamda sizi çok yönlü ve tüm gözler üzerinizde tutacak olan şey tam olarak bu. Daha da önemlisi, bu unsurlar performansı artıracak:

 • Anahtar kelime sıralaması  
 • Arama motoru trafiği
 • Dönüşümler 
 • Müşterilere değer sunmak
 • Ziyaretler ve bağlılık

4. Daha Fazla İçerik Yatırım Getirisi

Son olarak, arama, dönüşümler ve müşteri yolculuğunu göz önünde bulundurarak içerik oluştururken, YG’nize daha derin bir bakış açısı getiren içerik parçası başına daha fazla değer elde edebileceksiniz. Örneğin, her bir içeriğin katkısını ve değerini ölçmeye yardımcı olmak için SEO başarısı, olası satış kalitesi, satışlar, web trafiği ve yerinde katılım gibi ölçümlere sahip olacaksınız. 

SEO ve İçerik Pazarlaması ile Dikkatleri Çekin!

Arama motorlarının sevgisini kazanmaya çalışmak size daha fazla gelir getirmeyecek. Sonuç olarak, kârlılığınızı beslemek için insanların sevgisini kazanmalısınız ve sağlam bir içerik pazarlama stratejisi oraya ulaşmanıza yardımcı olacaktır. 

Bunu oyla post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir