Muhtemelen bu garip kısaltmayı duymuşsunuzdur. Belki size internette daha görünür olmak ve daha fazla iş kazanmak için ihtiyacınız olduğu söylendi. Ya da, belki de SEO’yu web sitenize uygulamayı denemişsinizdir, yalnızca başınızı tekrar tekrar masanıza vurmak için güçlü bir dürtü duymuşsunuzdur (sizi suçlamıyoruz, öğrenecek çok şey var). 

Potansiyel müşterilerle yaptığımız toplantılarda sıklıkla “SEO gerçekten işe yarıyor mu?” Sorusunu duyuyoruz. Gerçek şu ki, bir sır yok. SEO, kalıcı, önemli sonuçlar elde etmek için zaman içinde tutarlı, günlük çaba gerektirir. İyi haber: Doğru beklentilere, saygın bir SEO ajansına ve buna göre yatırım yapma arzusuna sahip çoğu insan için işe yarayabilir .

SEO Çalışmadığında

SEO’nun uygun olmadığı durumlar veya işe yaramamış olmasının birkaç nedeni vardır. Gördüğümüz en yaygın sorunlardan bazıları şu üç şeyi içerir:

1. Dahili Satın Alma ve Kaynakların Eksikliği

Tüm ekibinizin kampanyanızı anlaması ve taahhüt etmesi zorunludur. Sıklıkla talep oluşturma ekibinin, web geliştirme veya içerik oluşturma ekipleri bile dahil olmadan bir SEO kampanyası başlattığını görüyoruz. Pazarlama çabalarınızın tüm yönlerine dokunabileceğinden, diğer departmanları sürece erken dahil etmek, verimliliği ve başarıyı artırmaya yardımcı olacaktır.

2. Yanlış Beklentiler

işiniz için son derece değerli bir varlık olabilir, ancak gümüş kurşun yoktur. Bir uzmanın, organik trafiğinizi önemli ölçüde değiştirecek bir hafta veya bir ay içinde web sitenize yapabileceği nadiren bir şey vardır. Markalaşmaya veya itibar oluşturmaya benzer bir SEO düşünün. Tutarlılık, zaman ve çok çalışma gerektirir. Doğru zaman çizelgesini göz önünde bulundurarak başlamak, tüm ekibin taahhütte bulunmasına yardımcı olacaktır.

 

3. Sıralama Fırsatı Yok

Organik arama sonuçları, şirket büyüklüğünden bağımsız olarak neredeyse herkesin rekabet edebileceği bir alandı. Küçük şirketler hala rekabet edebilirken, eskisi kadar basit değil. Arama motorları, kısa ve uzun kuyruklu terimler için yüksek otorite siteleri tercih ediyor, Wikipedia ve Forbes’u düşünün. Google’ın son derece güvenilir kaynakları tercih ettiği ve daha küçük şirketleri veya ürünleri göstermediği, özellikle tıbbi olarak ilgili bazı arama sonuçları da vardır. Gerçek sıralama fırsatını doğrulamak için sektörünüz ve anahtar kelimeleriniz için uygun araştırma yapılmalıdır.

Çalıştığında

Uygun bir SEO kampanyası, teknik SEO, içerik, bağlantı kurma, halkla ilişkiler, analitikten sadece birkaçını saymak gerekirse, geniş bir karışım gerektirir. İster tüm bu öğelerle ilgili yardım için bir ajansa güvenin, ister bazılarını dahili olarak ele alın, birçok şirketin SEO’ya olan inancını kaybetmelerine neden olan engelleri aşmak için tüm bu parçalara ihtiyacınız var. Hepsi bir araya geldiğinde, aşağıdakilerin gerçekleştiğini göreceksiniz:

1. Anahtar Kelime Büyümesi

Hem sıraladığınız toplam anahtar kelime sayısında hem de arama sonuçlarındaki sıralamadaki konumlarında iyileştirmeler görmeyi beklemelisiniz. Uygun yerinde optimizasyon, harika içerik ve sürekli olarak yetkinizi geliştirmek, daha fazla terim için sıralamanıza, bu terimler için daha iyi sıralamanıza ve daha fazla trafik ve satış elde etmenize yardımcı olacaktır.

2. Trafik Artışı

SEO işe yaradığında, tutarlı organik trafik artışı görmeyi beklemelisiniz. Bu, asla kötü bir ay geçirmeyeceğiniz anlamına gelmez, ancak büyük resme baktığınızda, trend size doğru yolda olup olmadığınızı söyleyecektir.

3. Satış Büyümesi

Olası satışlarda ve satışlarda bir artış görmeyi beklemelisiniz. Dönüşümler, başarının nihai testidir ve genellikle yapbozun gözlemlenebilir son parçasıdır. Sıralamalarda ve trafikte bir büyüme görmek harika göstergelerdir ancak asıl mesele yeni trafiğin dönüşüm sağladığından emin olmaktır. Bu, doğru trafiğin peşinden gittiğinizden emin olmak anlamına gelir.

Peki SEO işe yarıyor mu?

Kesinlikle. Herkes için çalışıyor mu? Doğru parçalar yerinde değilse olmaz. En iyi sonuçları elde etmek için ekibinizin doğru beklentilere sahip olduğundan emin olun. Lazerin uzun vadeli başarıya odaklanmasını sağlayın ve ardından yolculuğa çıkmak için kemerlerinizi bağlayın. Tutarlı, yüksek kaliteli iş ve kaynaklar koyanlar başarıyı yakalayacaktır.

Çevrimiçi yaptığınız her aramada Arama Motoru Optimizasyonu var. Ancak bu, herkesin aynı hizmetlere ihtiyacı olduğu anlamına gelmez. Gregousa ailesinin Güvenilir uzmanlarla arama motoru optimizasyonu temelinizi oluşturun .İhtiyaçlarınıza tam olarak uyan doğru planlar ve stratejiler sunuyoruz.

Ekibimiz ödüllü pazarlamacılar, tasarımcılar ve geliştiricilerden oluşuyor ve çevrimiçi ortamda gerçek sonuçlar elde etmek için ne gerektiğini biliyoruz. Ayrıca, olası satışlar ve elde edilen gelir gibi en çok anlam ifade eden metriklere de odaklanıyoruz. İşletmeleri ileriye taşıyan şeyin bu hedeflere ulaşmak olduğunu biliyoruz ve müşterilerimizin başarısının kendi performansımızın en iyi ölçüsü olduğuna inanıyoruz.

Bunu oyla post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir