Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik, bir şirketin görsel ve sözlü iletişiminde kullandığı tüm öğelerin bütünüdür. Logo, renkler, tipografi, slogan ve diğer marka unsurları, kurumsal kimliğin önemli bir parçasını oluşturur. Kurumsal kimlik tasarımı, şirketin hedef kitlesine güven vermek, marka bilinirliğini artırmak ve rakiplerinden ayrışmak için son derece önemlidir.

Gregousa olarak, kurumsal kimlik tasarımı hizmeti sunuyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve hedeflerini anlayarak, onlar için özelleştirilmiş ve akılda kalıcı bir kurumsal kimlik tasarımı oluşturuyoruz. Marka renkleri, fontlar, logo tasarımı ve diğer marka unsurları, müşterilerimizin hedef kitlesine etkili bir şekilde iletilmek üzere özenle seçiliyor.

Kurumsal kimlik tasarımı, şirketin online varlığını ve dijital pazarlama stratejisini de etkiler. Kurumsal kimliğin doğru bir şekilde kullanılması, web sitesi tasarımında ve sosyal medya hesaplarında tutarlılık sağlamak, marka bilinirliğini artırmak ve daha geniş bir kitleye ulaşmak için önemlidir. Bu nedenle, kurumsal kimlik tasarımı hizmetimiz, müşterilerimizin online varlıklarını da göz önünde bulundurarak özenle hazırlanmaktadır.

Kurumsal Kimlik Nedir?

 • İş dünyasında kalıcı bir yer edinmek isteyenlerin aklında kurumsal kimlik nedir sorusu bulunuyor. Kurumsal kimlik; herhangi bir işletmenin, kurumun veya kuruluşun kim olduğunu gösteren birtakım görsellerdir. Bir başka deyişle, işletme veya kurum hakkında bilgi veren tanıtıcı görseller olarak tanımlanmaları mümkündür.
 • İş dünyasında kalıcı bir yer edinmek isteyenlerin aklında kurumsal kimlik nedir sorusu bulunuyor. Kurumsal kimlik; herhangi bir işletmenin, kurumun veya kuruluşun kim olduğunu gösteren birtakım görsellerdir. Bir başka deyişle, işletme veya kurum hakkında bilgi veren tanıtıcı görseller olarak tanımlanmaları mümkündür.
 • Kurumsal kimlik sürecinde işletmenin beklentileri ve ihtiyaçları da dikkate alınır ve işletmenin dışarıdan nasıl görünmek istediği belirlenerek buna uygun kurumsal kimlik öğeleri oluşturulur.
 • Kurumsal kimlik; markanın duruşunu göstermesi bakımından önemlidir. Herhangi bir marka; kurumsal kimlik sürecini tamamlayarak kurumun geniş kitleler tarafından tanınmasını ve kolayca hatırlanmasını sağlar. Kurumsal iletişim, kurumsal davranış ve görsel detayların bir araya gelmesi kurumsal kimliği oluşturur.
 • Hedef kitlenin gözünde kurumsal imaj oluşturulur. Söz konusu kurumsal imaj olumlu olduğu takdirde kurumun prestiji ve itibarı da artacaktır.

Kurumsal Kimlik Neden Önemlidir?

 • Markanın gerçek kimliğini en iyi şekilde dışarıya yansıtır.
  Bir başka deyişle, marka kurumsal kimlik öğeleri ile özgünlüğünü kanıtlamış olur.
 • Markanın toplumun ve kullanıcıların gözünde belirli bir imaja sahip olmasını sağlar.
 • Marka çalışanlarının aidiyet duygularının gelişmesine vesile olur.
 • Markayı rekabet ortamında bir adım öne geçirir.
 • Kurumsal kimlik öğeleri oluşturulduktan sonra Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan alınan patent belgesi ile koruma altına alınmalıdır. Bu sayede, firmaya ait görsellerin üçüncü kişiler tarafından satılmasının veya çoğaltılmasının önüne geçilir.
 • Bir başka deyişle, marka kurumsal kimlik öğeleri ile özgünlüğünü kanıtlamış olur.

Gregousa uzman ekibi ile işletmenizin kurumsal imajı için iletişime geçiniz

Loading

GÖNDERİLİYOR

Mesajınız başarıyla gönderildi. Teşekkürler.

Hadi Konuşalım?

Yarına kadar beklemeyin. Bugün danışmanlarımızdan biriyle konuşun ve işinizden nasıl yararlanmaya başlayacağınızı öğrenin.

 • Kişisel Detaylar