Dijital pazarlama stratejisi oluşturmanın ve izlemenin işiniz için neden faydalı olduğunu biliyor musunuz? Pekala, öğrenmek üzeresin. 

Dijital pazarlama size şunları sağlayacaktır:

  1. Rekabet avantajı. Potansiyel müşterilerin kontrol edeceği ilk işletmelerden biri olacaksınız. 
  2. güvenilirlik. Teklifinizi arayanların sizi güvenilir bir kaynak olarak görme olasılığı daha yüksektir.  
  3. Marka bilinirliği. İşletmenizi çevrimiçi ortamda ne kadar çok kişi görürse, ona o kadar çok aşina olur ve onu tanır. Aşinalık güven aşılayabilir.

Ama hepsi bu değil. Dijital pazarlama avantajları, müşteri tabanınızı ve bütçenizi etkileyen avantajlara doğru ilerler.

Sizi Doğru Müşterilere Bağlar

En kaliteli ürünleri ve birinci sınıf müşteri hizmetlerini sunabilirsiniz, ancak potansiyel müşterilere ulaşmıyor ve onlarla etkileşime geçmiyorsanız bunların hiçbiri önemli değildir. 

Arama motoru optimizasyonu (SEO) , içerik pazarlaması ve itibar yönetimi gibi araçları/stratejileri kullanarak işletmenizi öne ve merkeze koyabilirsiniz. 

Dijital pazarlama, iş yapmak istediğiniz hedef kitlenizi araştırmak ve topladığınız bilgilere dayalı olarak kişiselleştirilmiş mesajlar oluşturmak için muazzam fırsatlar sunar . Bu, işletmenizin büyük olasılıkla müşterilere dönüşecek potansiyel müşteriler kazandırmaya yardımcı olacak olumlu bir çevrimiçi itibar oluşturmasına yardımcı olabilir. 

Çevrimiçi Değerli Görünürlük Kazanmanıza Yardımcı Olur

Google’daki ilk sonucun ortalama %28,5 tıklama oranına sahip olduğunun farkında mısınız? Evet, arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alırsanız , hizmetlerinizi aktif olarak arayanlar tarafından görülme ve ilgi görme olasılığınız artar . 

Arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) bir numarayı yakalamanın anahtarı, sektörünüzle alakalı belirli anahtar kelimeleri içeren faydalı içerik oluşturmaktır. Örneğin, hedef kitleniz “ apartman yöneticileri için muhasebe yazılımı ” arıyorsa, bu anahtar kelimeyi mümkün olan her yerde içeriğinize eklediğinizden emin olmak istersiniz (gerekçe dahilinde – anahtar kelime doldurma hakkında bilgi için Efsane #7’ye bakın) . 

Müşterilerin Kalitesini Artırır

Siteniz arama sayfalarında yüksek ve güçlü olduğunda, bu çok sayıda potansiyel müşteri kazanmanıza yardımcı olabilir. Ancak potansiyel müşterilerinizin kalitesini de göz önünde bulundurmalısınız. Çok sayıda potansiyel müşteri kazanmak harikadır, ancak çoğunluğu müşteriye dönüşmediğinde veya yapmalarını istediğiniz eylemi yapmadığında, bir şeyler ters gidiyor demektir. 

Nitelikli müşteri adayları oluşturmaya çalışmak oldukça pahalı olabilir , ancak pazarlama otomasyonu gibi dijital pazarlama araçları , müşteri adaylarınızı katılım ve ilgi düzeylerine göre kategoriler halinde düzenlemenize yardımcı olabilir. Daha da iyisi, onları uzun vadeli müşteriler haline getirmek için bu grupların her birine benzersiz ve kişiselleştirilmiş mesajlar gönderebilirsiniz. 

Uzun Vadeli Pazarlama Maliyetlerini Düşürür ve Geliri Artırır

Dijital pazarlama, işletmenizi pazarlamanın en uygun maliyetli yollarından biridir. Aşağıdakiler gibi temel metrikleri izlemenize olanak tanır:

  • Yatırım getirisi (ROI): Paranızın karşılığını daha fazla mı alıyorsunuz?
  • Geri dönen ziyaretçiler: İnsanlar web sitenize birden çok kez mi geliyor?
  • Dönüşümler: İnsanlar web sitenizde, fiyat teklifi istemek veya hizmetinizi işe almak gibi yapmalarını istediğiniz şeyi mi yapıyorlar? 
  • Tıklama oranı (TO): Web sitesi ziyaretçileri web sitenizdeki sayfaları tıklayıp gerçekten görüntülüyor mu?

Bu bileşenler, sorunları proaktif olarak belirlemenize ve yol boyunca ayarlamalar yapmanıza yardımcı olarak uzun vadede para ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar. 

2021 yılında kurulan Gregousa Türkiye genelinde e-ticaret, teknoloji, kozmetik spor, tıp, turizm, otomotiv, sigorta, perakende, moda, vb sektör dahil olmak üzere hem KOBİ (küçük ve orta ölçekli işletmeler) hem de büyük işletmelerle çalışıyoruz.

Gregousa marka bilinci oluşturma ve marka pazarlaması, web sitesi tasarımı ve web sitesi geliştirme, sosyal medya yönetimi, içerik pazarlaması, tıklama başına ödeme reklamcılığı (PPC) yönetimi ve arama motoru optimizasyonu (SEO) hizmeti sunan tam hizmetli bir dijital ajansız.

Gregousa , teknoloji etkin bir dijital pazarlama çözümleri sunar ve her bir müşterimiz için ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre özel stratejiler oluşturulur.
Ekibimiz ödüllü pazarlamacılar, tasarımcılar ve geliştiricilerden oluşuyor ve çevrimiçi ortamda gerçek sonuçlar elde etmek için ne gerektiğini biliyoruz. Ayrıca, olası satışlar ve elde edilen gelir gibi en çok anlam ifade eden metriklere de odaklanıyoruz. İşletmeleri ileriye taşıyan şeyin bu hedeflere ulaşmak olduğunu biliyoruz ve müşterilerimizin başarısının kendi performansımızın en iyi ölçüsü olduğuna inanıyoruz.

Çevrimiçi yaptığınız her aramada SEO var. Ancak bu, herkesin aynı SEO hizmetlerine ihtiyacı olduğu anlamına gelmez. Gregousa ailesinin Güvenilir uzmanlarla arama motoru optimizasyonu temelinizi oluşturun.İhtiyaçlarınıza tam olarak uyan doğru planlar ve stratejiler sunuyoruz.

Bunu oyla post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir